Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów 3D - poranek dla dzieci

Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów 3D - poranek dla dzieci

W Żyrardowie jest ogień

W Żyrardowie jest ogieńŻyrardowski zespół walczy o koncert na Największym Festiwalu w Europie! Spośród ponad 700 zespołów, które przesłały swoje płyty na Eliminacje do Przystanku Woodstock, tylko 24 szczęśliwców dostało szansę bezpośredniej walki o Największy Festiwal w Europie. Wśród nich znalazła się duma Żyrardowa, zespół PULL THE WIRE! Nadesłanych z całego kraju płyt słuchało zacne grono: Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (Antyradio), Andrzej Puczyński (Izabelin Studio), Jurek Owsiak (Szef Fundacji WOŚP/Woodstock Festival Poland), Gosia Kaczmarek (Fabryka Zespołów) oraz Krzysiek Dobies (Rzecznik WOŚP/Woodstock Festival Poland). Przed zakwalifikowanymi do kolejnego etapu kapelami najważniejsza próba – występ na żywo. PULL THE WIRE zagra na pierwszym z czterech eliminacyjnych koncertów. Wsparcie fanów na pewno bardzo im pomoże w walce o Dużą Scenę Przystanku Woodstock! - Walczymy o występ na największym festiwalu w Europie! Potrzebujemy Was i Waszych gardeł! Na scenie pojawimy się ok 19:00! OGIEŃ!!! - zachęcają. Koncert odbędzie się 19 kwietnia w kultowej Fabryce Trzciny. Sam charakter imprezy tylko zachęca do udziału w niej - koncerty eliminacyjne są otwarte, więc każdy może się przekonać jaki poziom na żywo prezentują zespoły wytypowane przez jurorów. Czy chłopakom się uda przejść dalej? To okaże się już wkrótce, konkurencja jest mocna, chociażby nominowany do Fryderyków Organek! Trzymajmy kciuki! Pierwszy test i rozgrzewka w rodzinnym Żyrardowie już 27 marca, gdzie chłopaki zagrają razem z Metką i Immortal Dreams.

The Bill

The BillKoncertu zespołu The Bill, gdzie ponownie na wokalu zagra z Kefirem także Soko, prawdziwa esencja zespołu ponownie zmiksowana razem.

WIECZÓR Z BALLADĄ COUNTRY

WIECZÓR Z BALLADĄ COUNTRY 

GRAMY DLA AUTYZMU

GRAMY DLA  AUTYZMU 

WSZYSTKO PRZEZ JUDASZA

WSZYSTKO PRZEZ JUDASZA

Alosza Awdiejew

Alosza AwdiejewAleksy Awdiejew . Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.

WIECZÓR Z BALLADĄ COUNTRY - 20 kwietnia

WIECZÓR Z BALLADĄ COUNTRY - 20 kwietnia 

WIECZÓR ŻARTU - CEZARY PAZURA

WIECZÓR ŻARTU - CEZARY PAZURA 

,,Pierwsze wiersze”

,,Pierwsze wiersze”Szanowni Państwo, Centrum Kultury w Żyrardowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie poetyckim ,,Pierwsze wiersze”, tradycyjnie organizowanym co dwa lata z okazji ,,Dnia Dziecka”, a przeznaczonym dla uczennic i uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych w Żyrardowie i okolicy. Zwracamy się z gorącą prośbą o przeprowadzenie eliminacji wewnętrznych oraz zgłoszenie wybranych w ich wyniku prac, zgodnie z załączonym regulaminem. Wdzięczni będziemy za okazane zainteresowanie i pomoc. Jerzy Paruszewski Koordynator Żyrardowskich Wieczorów Literackich CK w Żyrardowie

NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2015

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2015Od sześćdziesięciu lat istnienia Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ze swoją ideą pielęgnowania kultury żywego słowa i języka ojczystego dociera do różnorodnych środowisk w całej Polsce. Pełni funkcję aktywizującą – inspiruje twórcze postawy, ujawnia talenty, rozbudza wrażliwość. W swych podstawowych ideach: służbie ojczystemu językowi, popularyzacji polskiej i powszechnej literatury – trwa niezależnie od przemian ustrojowych, społecznych i kulturalnych. Moc słowa, głód prawdy, potrzeba wyrażania siebie, łączą uczestników wielkiego ruchu, który Jan Przyboś nazwał – Wolnym Ruchem Twórczej Mowy. Jesteśmy w przededniu wydarzenia wyjątkowego, ważnego dla wszystkich zaangażowanych w sprawy polskiej kultury – sześćdziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ponawiamy prośbę o dalsze trwanie przy idei Konkursu, budowaniu wspólnego dzieła, uczczenia niezwykłego święta, jedynej w wymiarze światowym imprezy o tak wielkiej tradycji i zasługach dla kultury narodowej. Centrum Kultury w Żyrardowie podtrzymuje rolę organizatora konkursu na terenie województwa mazowieckiego. Planowany termin eliminacji powiatowych to 16 kwietnia, godz. 11.oo, a wojewódzkich to 16 – 17 maja 2015 r. w Centrum Kultury w Żyrardowie. Do dnia 4 maja b.r. oczekujemy na karty zgłoszenia zakwalifikowanych wykonawców:

ZAJĘCIA AKTYWNY SENIOR

ZAJĘCIA AKTYWNY SENIOR 

NOTACJA ŻYRARDÓW

NOTACJA ŻYRARDÓWNotacja Żyrardów, to innowacyjne zadanie z obszaru edukacji kulturalnej o ogólnopolskim zasięgu będące efektem współpracy Centrum Kultury w Żyrardowie ze Szkołą Wajdy. Celem interdyscyplinarnego projektu jest rozwijanie zachowań twórczych oraz zachęcanie do kreatywności wśród młodzieży poprzez organizację konkursu fotograficznego dokumentującego Żyrardów, warsztatów dotyczących filmu zakończonych realizacją etiudy dokumentalnej, wystawy wszystkich prac z zakresu fotografii i filmu.

BALET DLA DZIECI

BALET DLA DZIECI 

CZWARTKI DLA SENIORÓW

CZWARTKI DLA SENIORÓW 

„ Wyposażenie Sali widowiskowo – teatralnej w Centrum Kultury w Żyrardowie”

„ Wyposażenie Sali widowiskowo – teatralnej w Centrum Kultury w Żyrardowie”

Kurs Tańca Towarzyskiego

Kurs Tańca Towarzyskiego 

<<>>Dzisiaj

PnWtŚrCzPtSoNd

Reklamy

Czego Twoim zdaniem brakuje w Centrum Kultury w Żyrardowie?

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o koncertach, filmach, wydarzeniach kulturalnych? Wpisz adres email: